سفیر کبیر افغانستان، دکتور شیدا محمد ابدالی به تاریخ 24 آگست سال روان با وی.کی.سینګ وزیر دولت در امور خارجه هند در دفتر کاری وی ملاقات به عمل آورد.

هدف از این نشست بحث و گفتگو روی چالش های کنونی امنیتی درمنطقه، روابط دوجانبه میان دو کشور و ستراتیژی جدید آمریکا برای افغانستان و آسیای جنوبی بود.

در آغاز، هردو جانب در مورد پیشرفت های اخیر در منطقه و مشکلات امنیتی که کشور های آسیای جنوبی را تهدید میکنند، صحبت نمودند.

با استقبال از پالیسی جدید ایالات متحده آمریکا برای افغانستان و آسیای جنوبی، سفیر افغانستان این پالیسی را جامع خواند و اضافه نمود که این یک فرصت برای تمام کشور های آسیای جنوبی است تا پابند به اصول یک ایالت و یا مملکت باشند تا در مقابل تروریزم به صورت مخلصانه مبارزه کرده بتوانند.

همچنان، دکتور ابدالی اظهار داشت که پالیسی جدید ایالات متحده آمریکا دربرگیرنده تمام جوانب افغانستان و منطقه است.

با اشاره به اظهارات رییس جمهور ترامپ که هند را به همکاری بیشتر با افغانستان، به خصوص در عرصه کمک های اقتصادی و انکشافی فراخواند، اقای سینگ گفت که هند همکاری های خویش را با افغانستان با به راه اندازی پروژه های بیشتر انکشافی ادامه خواهد داد.

هردو جانب همچنان در مورد شورای مشارکتی که قرار است در آینده نزدیک با اشتراک وزرای خارجه هردو کشور بر برگزار گردد، صحبت نمودند و آنرا یک فرصت خوب برای تقویه بیشتر روابط دوجانبه میان هند و افغانستان خواندند.

قابل یاد آوریست که محترم حامد تهذیب، سکرتر اول سفارت نیز در این ملاقات اشتراک نموده بود.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn