دکتور شیدا محمد ابدالی به تاریخ ۲۴ اسد سال روان به منظور ارزیابی جریان درسی از لیسه سید جمال الدین افغان که اخیرا در شهر دهلی نو افتتاح گردیده است بازدید به عمل آورد. 
 
سفیر افغانستان در جریان سخنرانی خویش، افتتاح لیسه سید جمال الدین افغان در دهلی نو را مبارک باد گفته و در مورد احیای مکتب که بعد از تلاش های خستگی ناپذیر وزارت معارف افغانستان و سفارت افغانستان در دهلی جدید به صورت معیاری و مجهز آغاز به کار نموده است اظهار خرسندی نمود. 

دکتور ابدالی در مورد دست آوردهای سید جمال الدین افغان به حیث فلیسوف و رهبر سیاسی اسلامی قرن ۱۹ یاد آوری نمود و در مورد نقش وی در جهان اسلام و علاقمندی وی در اصلاحات اجتماعی صحبت نمود و از شاگردان خواست تا سید جمال الدین افغان را به حیث الگوی خویش قرار داده و راهش را تعقیب کنند.  سفیر افغانستان همچنان از تلاش های معلمین در آموزش دهی اطفال و جوانان افغان در دهلی نو ستایش به عمل آورد و پیشنهاد نمود تا با راه اندازی برنامه های تشویقی و رقابتی میان شاگردان مکتب به کیفیت آموزش دهی رشد داده و مهارت های تفکری میان شاگردان را انکشاف دهند. سفیر افغانستان همچنان به شاگردان در مورد رقابت های ورزشی و برنامه های تعلیمی که از سوی سفارت در نظر گرفته شده است اطلاع داد.

در جریان این بازدید، دکتور ابدالی همچنان جریان درسی شاگردان در این مکتب را از نزدیک بررسی نموده و شاگردان را تشویق به استفاده از این فرصتی که از سوی وزارت معارف ایجاد گردیده است نمود.

سفیر افغانستان همچنان به شاگردان این مکتب از همکاری های همه جانبه سفارت، وزارت معارف افغانستان و بنیاد های تعلیمی دیگر اطمینان داد. 
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn