اخیراُ سفیر افغانستان دکتور شیدا محمد ابدالی در مراسم اختتامیه کنفرانس مودل ملل متحد (WELMUN) که تحت نام "از نزاع به سوی یکپارچگی" از سوی مکتب Welham Boy’s در شهر دهرادون ایالت اتراکند برگزار گردیده بود، اشتراک کرد.

سفیر افغانستان از مقام رهبری این مکتب جهت برگزاری این کنفرانس مفید و سودمند ستایش به عمل آورده و به آنها مبارک باد گفت. دکتور ابدالی در سخنرانی خویش بر ایجاد چنین کنفرانس ها که روابط میان مردم به مردم را از طریق یکپارچه سازی جوانان مناطق مختلف کشور به میان میاورد تاکید نمود.

دکتور ابدالی همچنان در مورد یک برنامه که در گذشته ها از سوی مکتب Welham Boy’s برای شاگردان افغان برگزار گردیده بود یاد آوری کرد و پیشنهاد نمود تا برنامه های مشابه روی دست گرفته شود تا میان جوانان هند و افغانستان احساس باهمی ایجاد گردد.

طی این کنفرانس، خانم گنمیت بندرا، آمر مکتب Welham Boy’s با ابراز امتنان از اشتراک سفیر افغانستان به وی اطمینان داد که پیشنهادی را جهت برگزاری یک برنامه سه ماهه آموزشی برای شاگردان افغان در آینده نزدیک روی دست گیرد.

قابل یاد آوریست که مکتب Welham Boy’s تنها مکتب پر کیفیت در هند است که در سال 1937 از سوی یک بنیاد بریتانیوی بنیان گذاشته شد. در کنفرانس یاد شده، بیشتر از 1000 شاگرد از 24 مکتب مختلف هند اشتراک نموده بودند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn