آقای کنورجیت بجاج (Kanwarjit Bajaj) رییس و آقای گرنجیت سینگ (Gharnjit Singh) منشی اطاق های تجارت هند-افغانستان به تاریخ ۱۸ جولای سال روان میلادی با دکتور ابدالی، سفیر افغانستان ملاقات نمودند.

طی این ملاقات، مقامات اطاق های تجارت هند-افغانستان به سفیر افغانستان در مورد پیشینه، فعالیت ها و پلان های آینده این نهاد معلومات ارایه داشتند.

اطاق های تجارت هند-افغانستان سکویی است که در آن تجاران هر دو کشور  میتوانند با یکدیگر ملاقات کرده و در مورد فرصت های جدید تجاری به سطح ملی و بین المللی معلومات حاصل کنند. این نهاد همچنان به تجار در مورد قوانین تجاری جدید هندی معلومات ارایه میکند.

در جریان این ملاقات مقامات اطاق های تجارت هند-افغانستان برای توسعه بیشتر فعالیت های تجاری خویش در افغانستان ابراز علاقمندی نموده و از سفارت افغانستان خواستار کمک در این زمینه شدند.

دکتور ابدالی، با ابراز تقدیر از روابط 64 ساله تجاری این نهاد با افغانستان، از علاقمندی این نهاد در توسعه تجارت خویش در افغانستان استقبال کرد و  از همکاری مکمل سفارت افغانستان در دهلی جدید با این نهاد اطمینان داد.

اطاق های تجارت هند-افغانستان در سال 1952 میلادی ایجاد گردیده است و دارای پیشینه واردات میوه خشک، داروهای گیاهی و ادویه جات میباشد.

در این دیدار محترم محمد احمد شعیب حبیبی، مستشار اقتصادی سفارت افغانستان نیز حضور داشت.

 

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn