طاهر قادری شارژدافیر(سرپرست) سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان مقیم هند، صبح امروز مورخ 13 قوس از مکتب سید جمال الدین افغان واقع منطقه بهوگل شهر دهلی دیدن نموده و ضمن دیدار با محترمه سنیه فدا تاج مدیره و استادان مکتب از جریان امتحانات چهارونیم ماهه بازدید به عمل آورد. در جریان این دیدار، شاگردان و اداره مکتب چالش ها و دشواریهای را که با آن روبرو اند با سرپرست سفارت مطرح کرده و خواهان توجه سفارت برای منعکس کردن این مشکلات به وزارت معارف گردید تا باشد در زمینه رسیدگی به آنها اقدامات لازم روی دست گرفته شود از جمله تسهیل روند صدور شهادتنامه به فارغین این مکتب، توجه به مشکل جای و دیگر مسائلی که برای بهبود وضعیت تعلیمی و رفاهی شاگردان و معلمین مهم می باشند.
آقای طاهری ابتدا از مساعی معلمین و اداره لیسه سید جمال الدین افغان برای خدمت گذاری به فرزندان هموطنان مهاجر در دهلی ابراز قدردانی کرده و ضمن رسانيدن پيام محترم داكتر ميرويس بلخي، وزير معارف، اظهار داشت: « رسیدگی به مشکلات و بهبود وضعیت مکتب سید جمال الدین افغان در دهلی در محراق توجه وی قرار داشته و سفارت همواره پیگیر مسائل مکتب نامبرده با وزارت معارف بوده است.» وی اضافه نمود که وی شخصاً می کوشد تا از هر راه ممکن زمینه تعلیم برای فرزندان خانواده های افغان مقیم دهلی فراهم شود چون به باور وی با توجه به کتله ای بزرگ مهاجرین افغان در دهلی اگر در این راستا توجه صورت نگیرد یک نسل از افغانهای مهاجر در هند از نعمت درس و تعلیم محروم خواهند ماند.
گفتنی است که مکتب سید جمال الدین افغان زیر چتر وزارت معارف کشور فعالیت دارد که نصاب تعلیمی افغانستان در آن تدریس می شود.
احمد فیروز صالح، مسئول بخش تحصیلی و عبدالحق آزاد مسئول بخش مطبوعات سفارت جناب قادری را در جریان بازدید از مکتب یاد شده همراهی می کردند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn