طاهر قادری شارژدافیر(سرپرست) سفارت جمهوری اسلامی افغانستان مقیم دهلی، صبح امروز مورخ 23 عقرب سال روان در مراسم افتتاحیه «نمایشگاه بین المللی تجاری» هند شرکت و سخنرانی کرد.
آقای قادری در مورد روابط تجاری دو کشور و اهمیت این نمایشگاه در گسترش و تعمیق این روابط صحبت کرده و اظهار داشت: «نمایشگاه بین المللی هند یک پلتفرم خوبی برای تاجران و متشبثین دو کشور است تا رابطه مستقیم با همدیگر برقرار نمایند.» و اضافه کرد که افغانستان از سال 2003 تا حال یکی از شرکت کنندگان فعال این نمایشگاه بوده است. موصوف از افزایش میزان تجارت سالانه بین دو کشور خبر داده و گفت که در سال 2017-2018 صادرات افغانستان به هند 48 درصد افزایش داشته است و ابراز امیدوار کرد که با در نظر داشت سیر صعودی تجارت بین دو کشور، ارزش مبادله ای تجاری سالانه بین هند و افغانستان تا سال 2020 به دو میلیارد دالر آمریکایی برسد.
آقای نتین گادکاری وزیر تشبثات کوچک و متوسط، و اقای سام پراکاش وزیر دولت در امور تجارت و صنایع و دیگر مقامات هندی نیز در مراسم افتتاحیه این برنامه حضور داشتند. آقای گادرکاری در سخنرانی خود ابراز خرسندی کرد که امسال افغانستان عنوان «کشور شریک» را در این نمایشگاه دارد.
پس از ختم برنامه افتتاحیه، طاهر قادری یکجا با جان خان الکوزی معاون اتاق‌های تجارت و سرمایه گذاری کشور سالن نمایشگاه مربوط به تاجرین افغان را افتتاح نموده و از غرفه های متشبثین و تاجران افغان دیدن کردند و همچنان در حضور آنها بین یک شرکت افغانی و هندی به ارزش 13 میلیون دالر امریکایی قرارداد فروش میوه خشک امضا گردید.
شایان ذکر است که منصور سهاک اتشه تجاری سفارت و رجب علی درویش معاونش سرپرست سفارت را در این نمایشگاه همراهی می کردند.
گفتنی است که این نمایشگاه الی تاریخ 27 نوامبر در پراگتی میدان ادامه خواهد داشت.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn