سی و هشتمین دور نمایشگاه بین المللی هند (India International Trade Fair) با حضور افغانستان به عنوان کشور پارتنر با حضور مقامات دولتی افغانستان و هند به تاریخ 23 عقرب سال روان هجری شمسی در پرگتی میدان دهلی نو افتتاح گردید.

این نمایشگاه از سوی دکتور مهیش شرما وزیر فرهنگ، وزیر دولت در امور محیط زیست، جنگلات و آب و هوای هند و آقای سی.آر. چودری، وزیر دولت در امور تجارت و صنایع افتتاح گردید.

آقای مهیش در جریان سخنرانی خویش در مراسمی که به همین منظور برگزار گردیده بود اظهار داشت که این نمایشگاه فرصت خوبی را به تمام تجارت ها مهیا خواهد ساخت تا تولیدات و خدمات خویش را به نمایش بگذارند.

در مراسم افتتاح این نمایشگاه، به نمایندگی از جمهوری اسلامی افغانستان، آقای محمد خیر الله آزاد، شارژدافیر سفارت افغانستان مقیم دهلی نو سخنرانی نمود. آقای آزاد رهبری بنیاد توسعه تجارت هند (India Trade Promotion Organization) را برای تلاش در برگزاری این نمایشگاه تقدیر نموده و اظهار داشت که این نمایشگاه برای کشور های اشتراک کننده به مثابه یک سکو به منظور بازاریابی برای تولیدات شان است. آقای آزاد همچنان از دولت های افغانستان و هند برای روی دست گرفتن چنین ابتکار ها ابراز امتنان ورزید و گفت که این نمایشگاه ها باعث تقویه بیشتر روابط تجاری میان دو کشور گردیده است.

شارژدافیر افغانستان همچنان در مورد اشتراک افغانستان در این نمایشگاه و غرفه های افغانستان که در آن تولیدات افغانی به نمایش گذاشته شده اند، صحبت نمود.

بعد از مراسم افتتاحیه، آقای آزاد با محترم خانجان الکوزی، معاون اطاق های تجارت و صنایع افغانستان بخش افغانستان را در این نمایشگاه افتتاح نمودند.

در نمایشگاه این سال، افغانستان با 48 غرفه خویش تولیداتی همانند سنگ های قیمتی، سنگ مرمر، زیورات، صنایع دستی، قالین، میوه خشک و زعفران را به نمایش گذاشته اند.

گفتنیست، سال گذشته اشتراک افغانستان در دور 37 این نمایشگاه در سال گذشته فرصت های بزرگی را برای تجارت های افغانی مهیا نمود و در ضمن برای ترتیب بهترین غرفه ها در این نمایشگاه، مدال نقره را نیز به دست آورده بود.

قابل یاد آوریست که این نمایشگاه  الی تاریخ 27 ماه نومبر سال جاری میلادی دوام خواهد نمود.

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn