دکتور شیدا محمد ابدالی، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو به تاریخ 27 آگست سال روان میلادی برنامه آموزشی دومین گروپ مقامات افغان در مرکز مطالعات WTO را افتتاح نمود.

در جریان سخنرانی خویش در مراسم افتتاح این برنامه، دکتور ابدالی در مورد برنامه های متعدد آموزشی برای کارمندان دولتی افغانستان که قبل از به دست آوردن عضویت در  مرکز مطالعات WTO راه اندازی گردیده اند صحبت نموده و اظهار داشت که این برنامه ها باعث  میگردد تا اشتراک کننده گان در مورد جزیات مهم قوانین تجارت معلومات به دست آرند.

سفیر افغانستان در جریان صحبت های خویش در این محفل بر تعهدات افغانستان بعد از به دست آوردن عضویت WTO و تحولاتی که تا به حال به وقوع پیوسته اند،  تمرکز نموده  و علاوه نمود که این برنامه باعث میگردد تا اشتراک کننده گان دست آورد های سازنده در بخش قوانین تجارتی داشته باشند.

قابل یاد آوریست که در این محفل میر سعید سعیدی، رییس عمومی تجارت بین المللی افغانستان، انوپ ودهاون، وزیر دولت در امور تجارت جمهوری هند، پروفیسور ابهیجیت داس، رییس مرکز مطالعات WTO، دکتور منوج پنت، رییس IIFT، پروفیسور مکیش بتنگر- رییس مرکز مطالعات WTO نیز شرکت ورزیده بودند.

مرکز مطالعات WTO که وجوه مالی آن از سوی اتحادیه اروپا تادیه میگردد تعدادی از برنامه های آموزشی را برای مقامات دولتی افغانستان برگزار میکند که ظرفیت سازی آن از سوی انستیتیوت تجارت خارجی هند  در همکاری با وزارت تجارت و صنایع افغانستان، تحت پروژه مرکز بین المللی تجارت (International Trade Centre-Geneva) صورت میگیرد.

این برنامه ها قبلا برای 20 تن از مقامات دولت افغانستان به کامیابی برگزار گردید و برنامه فعلی برای گروپ دوم این مقامات طرح گردیده است که از تاریخ 27 الی 31 اگست سال روان ادامه خواهد داشت.

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn