دکتور شیدا محمد ابدالی، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو به تاریخ 7 اگست سال روان میلادی با کی.کی. سینگ، رییس کمیته بین المللی جوانان هند (International Youth Committee, India) در دفتر کاری خویش ملاقات به عمل آورد.

هدف از این ملاقات صحبت روی برگزاری دومین کنفرانس جوانان آسیای جنوبی و همچنان دعوت از سفیر افغانستان برای اشتراک در کنفرانس نامبرده به حیث سخنران خاص بود.

در این کنفرانس که قرار است از 28 الی 30 نومبر سال روان میلادی در شهر کلمبو-سریلانکا برگزار گردد، جوانان آسیای جنوبی به شمول جوانان افغان اشتراک خواهند کرد.

طی این دیدار سفیر افغان از کمیته بین المللی جوانان هند جهت برگزاری این گونه کنفرانس ها که باعث ایجاد فرصت های شریک سازی تجارب و نظریات جوانان به سطوح بین المللی میگردد، قدردانی نمود. دکتور ابدالی همچنان در مورد نقش جوانان در آبادی و پیشرفت جوامع صحبت نمود.

به اشاره به فعالیت های جوانان آسیای جنوبی، دکتور ابدالی اظهار داشت که هدف این جوانان به میان آوردن تغیر مثبت در منطقه است. سفیر افغان در مورد تلاش جوانان افغان در به میان آوردن صلح در کشور و همچنان پیشرفت و ترقی در منطقه نیز صحبت نمود.

در جریان این نشست دکتور ابدالی از همکاری های حکومت هند در بلند بردن سطح ظرفیت جوانان افغان ابراز امتنان نموده و به رییس کمیته بین المللی جوانان هند از اشتراک احتمالی خویش در کنفرانس نامبرده اطمینان داد.

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn