دکتور شیدا محمد ابدالی، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو به تاریخ اول اگست سال روان میلادی با شماری از نمایندگان اهل هنود و سیک افغان مقیم دهلی نو در تالار بلخ سفارت افغانستان ملاقات نمود.

هدف از این ملاقات بحث و گفتگو در مورد نیاز ها و چالش ها فرا راه اهل هنود و سیک افغان در دهلی نو و جستجو راه حل ها برای مشکلات ایشان بود.

در آغاز سفیر افغانستان به اشتراک کننده گان جلسه خوش آمدید گفته و یکبار دیگر برای از دست دادن شماری از هموطنان سیک و اهل هنود در حادثه خونین شهر جلال آباد ولایت ننگرهار ابراز تسلیت نمود. دکتور ابدالی اظهار داشت که حکومت افغانستان در تامین امنیت و حفاظت از اقلیت های کشور متعهد بوده و چشم به راه نظریات عامه در مورد برنامه های که بتواند امنیت اقلیت های کشور را تامین نماید، میباشد.

در جریان این نشست، اشتراک کننده گان جلسه از حکومت افغانستان خواستند تا مکان های مقدس اهل هنود و سیک با حکومت مرکزی افغانستان راجستر گردند که در پاسخ، سفیر افغانستان به ایشان در مورد پلان مربوطه وزارت حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان خبر داد و اظهار داشت که به زودی پلان نامبرده تطبیق خواهد شد.

نمایندگان اهل هنود و سیک مقیم دهلی نو همچنان در مورد مشکلات خویش در بخش تذکره های افغانی اشاره نموده و از سفارت افغانستان در دهلی نو تقاضای همکاری کردند. دکتور ابدالی به اشتراک کننده گان مجلس در مورد هیئتی خبر داد که قرار است به زودی به جمهوری هند سفر نموده و بعد از تثبیت هویت اهل هنود و سیک های افغان مقیم دهلی نو، به ایشان تذکره های افغانی توزیع نمایند.

قابل یاد آوری است که نریندرا سینگ، پسر اوتار سینگ به جای پدر مرحوم خویش، به انتخابات پارلمانی کاندید گردیده است.

 

 

 

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn