دکتور شیدا محمد ابدالی، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو به تاریخ 24 جولای سال روان میلادی به اجیت منگلورکر، رئیس عمومی، سنجی میهتا، معاون عمومی و ویپال سریواستوا معاون اطاق های تجارت تجاران هندی در دهلی نو ملاقات نمود.

هدف از این ملاقات بحث و گفتگو در مورد نمایشگاه راه به سوی آسایش (Passage to Prosperity) که قرار است از تاریخ 12 الی 15 سپتمبر سال روان به همکاری اطاق های تجارت تجاران هندی در شهر ممبی جمهوری هند برگزار گردد، بود.  طی این دیدار در مورد نمایشگاه راه به سوی آسایش که در نتیجه آن قرار دادی جهت ایجاد اطاق های تجارت مشترک میان اطاق های تجارت افغانستان (ACCI) و اطاق های تجارت تجاران هندی به امضا خواهد رسید، صحبت گردید.

سفیر افغان طی صحبت های خویش به نمایشگاه (ساخت افغانستان) که در ماه روان در دهلی نو برگزار گردیده بود و منتج به میان آمدن عاید 70 میلیون دالر آمریکایی میان هند و افغانستان گردید، اشاره نمود. دکتور ابدالی به همین ترتیب در مورد نمایشگاه راه به سوی آسایش سال گذشته نیز صحبت نمود و اظهار داشت که این نمایشگاه باعث گردید تا تعدادی قرار داد ها به ارزش 50 میلیون دالر آمریکایی میان افغانستان و هند به امضا برسند.

با اشاره به روابط تجارتی میان افغانستان و هند، دکتور ابدالی پیشنهاد نمود تا برای فواید هرچه بیشتر اقتصادی هردو کشور و همچنان گسترش همکاری ها به شهر های دیگر هند روابط با اطاق های تجارت تجاران هندی تقویه گردد.

قابل یاد آوریست که اطاق های تجارت تجاران هندی در نظر دارد تا دو نشست بزرگ دیگری برای توانمندسازی زنان و سیاحت طبی به راه بیاندازد. به همین ترتیب بنیاد نامبرده به تاریخ 30 اگست سال روان دو کنفرانس مطبوعاتی را برگزار خواهد کرد که در آن در مورد نمایشگاه راه به سوی آسایش معلومات ارایه خواهد شد. قرار است این نمایشگاه در شهر ممبی جمهوری هند به راه انداخته شود و سفیر افغانستان در دهلی نو به حیث مهمان خاص در آن سخنرانی ایراد فرماید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn