دکتور شیدا محمد ابدالی، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو نمایشگاه یک روزه هنر و صنایع دستی افغانی را که در سفارت افغانستان مقیم دهلی نو برگزار گردیده بود، به تاریخ 14 می سال روان میلادی افتتاح نمود.

پارچه های هنری هنرمندان افغان که در صالون گندهارا-سفارت افغانستان در دهلی نو به نمایش گذاشته شده بود شامل 40 پارچه نقاشی، صنایع دستی و ظروف ساخته شده از لاجورد افغانی و ظروف سفالین استالف بود که نشاندهنده تاریخ و فرهنگ کهن افغانستان اند.

دکتور ابدالی، طی سخنرانی افتتاحیه خویش به هنرمندان افغان برای کار هنری عالی شان مبارک باد گفته و اظهار داشت: "پارچه های هنری عالی ستون های اصلی پیشرفت و ثبات جوامع است و هیچ جامعه ای نمیتواند در عدم موجودیت فرهنگ خویش پیشرفت قابل توجه داشته باشد. فرهنگ و ارزش های ما باعث گام های بلند ما به سوی آینده روشن است، فرهنگی که استوار بر حوصله مندی، تنوع، فروتنی، دانش عمیق و درک است."

سفیر افغانستان با اشاره به اهمیت برگزاری چنین نمایشگاه های فرهنگی اظهار داشت که این نمایشگاه و محافل مشابه فرهنگی میتوانند در چهارچوکات روابط میان هند و افغانستان، فراتر از مرز ها قدم بگذارد.

در پایان این نمایشگاه، از هنرمندان و تجاران افغانی با اعطای تقدیر نامه های ستایش به عمل آمد. 

قابل یاد آوریست که در این نمایشگاه، دیپلوماتان و هنرمندان هند و افغانستان، فرهنگیان و هنردوستان از شهر دهلی شرکت نموده بودند.

 

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn