دکتور شیدا محمد ابدالی، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفری به ایالت مهراشترای جمهوری هند به تاریخ ۹ اپریل سال روان میلادی با افغانهای مقیم شهر ممبی-هند ملاقات نموده و "بنیاد پشتون" را افتتاح نمود.

در گردهمایی که به همین منظور برگزار گردیده بود و در آن در حدود هزار تن از افغانان مقیم شهر ممبی اشتراک ورزیده بودند، دکتور ابدالی در مورد نقش و مسولیت آنها در گسترش و مستحکم کردن هر چه بیشتر روابط فرهنگی میان هند و افغانستان صحبت نمود.

سفیر افغانستان در هند همچنان به افغان‌های مقیم شهر ممبی توصیه نمود تا در اتحاد و اتفاق زندگی نموده و جوانان خویش را تشویق به آموزش و پیشبرد تحصیلات‌شان کنند.

بنیاد پشتون (Pashtoon Trust) از سوی افغان‌های مقیم شهر ممبی بیش از ۷۰ سال پیش ایجاد گردیده بود و اکنون برای بهتر سازی کیفیت زندگی و اتحاد افغان‌های مقیم  این شهر با تمرکز خاص بر امور فرهنگی، تحصیلات عالی، موارد صحی و غیره سهولت‌ها یکبار دیگر به فعالیت آغاز نمود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn