دکتور شیدا محمد ابدالی، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو از پوهنتون هیماچل پردیش واقع شهر شمله به تاریخ 9 مارچ سال روان میلادی دیدار نمود. سفیر افغانستان طی این دیدار خویش با پروفیسور آر اس چوهان، معاون پوهنتون هیماچل پردیش و همچنان شاگردان افغان این پوهنتون ملاقات به عمل آورد.

در جریان ملاقاتش با معاون پوهنتون هیماچل پردیش، سفیر افغانستان از تلاش های این پوهنتون در ظرفیت سازی جوانان افغانستان ابراز امتنان نمود. دکتور ابدالی پیشنهاد نمود تا همکاری های هر چه بیشتر میان پوهنتون هیماچل پردیش و پوهنتون های افغانستان ایجاد گردد.

سفیر افغانستان همچنان با تعدادی از محصلین افغان که در این پوهنتون مصروف تحصیل اند ملاقات نمود و آنها را تشویق نمود تا از فرصت تحصیلی که برایشان داده شده است استفاده اعظم نموده و اظهار داشت که افغانستان به کمک نسل جوان خویش در هر بخش نیاز دارد.

بعد از گوش دادن به مشکلات محصلین افغان، دکتور ابدالی جهت تشویق هر چه بیشتر شان به تعدادی از محصلین ممتاز که نمرات عالی به دست آورده بودند، به وسیله تقدیرنامه ها ستایش به عمل آورد.

 قابل یاد آوریست که به تعداد 50 تن از محصلین افغان که کارمندان رسمی دولتی در افغانستان میباشند، در پوهنتون هیماچل پردیش از طریق بورسیه های تحصیلی ای سی سی آر مشغول تحصیل اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn