دکتور شیدا محمد ابدالی، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو با ریوا گانگلی داس، رییس عمومی شورای روابط فرهنگی هند (ICCR) و کمار ویکاس سکسینا، رییس بنیاد "توانمندسازی" نمایشگاه هنری زنان هند-افغانستان را به تاریخ ۵ مارچ سال روان در دفتر شورای روابط فرهنگی هند واقع در آزاد بهاون دهلی نو افتتاح نمود.

نمایشگاه هنری زنان که مشترکات فرهنگی و هنری میان هند و افغانستان را به نمایش میگذاشت به هدف تجلیل از روز زن از سوی بنیاد "توانمندسازی" (Empowerment) و به کمک مالی بنیاد افغانستان و هند برگزار گردیده بود.

 دکتور ابدالی، به حیث مهمان ویژه این نمایشگاه از پارچه‌های نقاشی زنان افغان و هندی در نمایشگاه نامبرده ستایش به عمل آورده و در مورد دست‌آوردها و سهم آنان در بازسازی و ترقی کشور بعد از ۲۰۰۱ صحبت نمود.

سفیر افغانستان با اشاره به مشترکات فرهنگی میان هند و افغانستان، روابط میان این دو کشور را در مسیر تاریخ نادر خوانده و اظهار داشت که این وظیفه نسل ما است تا از امکانات و سهولت‌های در دست داشته استفاده نموده و برای تقویه هر چه بیشتر این روابط بکوشیم.

دکتور ابدالی از بنیاد "توانمندسازی" برای به راه اندازی این نمایشگاه ابراز امتنان نموده و اظهار داشت که امیدوار است تا نمایشگاه های مشابه که باعث تقویه هر چه بیشتر روابط فرهنگی میان دو کشور میگردد، برگزار گردند.

در این نمایشگاه ۵ زن هندی و ۵ زن افغان با به نماش گذاشتن پارچه‌های نقاشی خویش اشتراک ورزیده بودند.

 

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn