دکتور شیدا محمد ابدالی، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو به تاریخ 22 فبروری سال روان میلادی با کنیت جستر، سفیر ایالات متحده آمریکا برای هند ملاقات نمود.

هدف از این ملاقات بحث روی روابط دوجانبه میان افغانستان و ایالات متحده آمریکا و مستحکمتر کردن هرچه بیشتر این روابط بود.  

با تقدیر از نقش عمده ایالات متحده آمریاک در بازسازی افغانستان بعد از سال 2001، سفیر افغانستان در مورد پیشرفت های اخیر در افغانستان معلومات ارایه نمود.

به همین ترتیب دکتور ابدالی از پالیسی جدید ایالات متحده آمریکا برای افغانستان و آسیای جنوبی تقدیر به عمل آروده و اظهار داست که این پالیسی جامع بوده و با شراکت با هند، در بخش مبارزه علیه تروریزم واضح و روشن است.

برای تطبیق هر چه زودتر پالیسی ایالات متحده آمریکا برای افغانستان و آسیای جنوبی، دکتور ابدالی پیشنهاد نمود تا دیالوگ سه جانبه ی میان آمریکا-هند-افغانستان ایجاد گردد.

سفیر ایالات متحده آمریکا از متعهد بودن کشورش در همکاری با افغانستان اطمینان داده و بر ارزش و اهمیت دیالوگ سه جانبه میان آمریکا-هند-افغانستان در تطبیق هر چه زودتر پالیسی ایالات متحده آمریکا برای افغانستان و اسیای جنوبی تاکید نمود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn