دکتور شیدا محمد ابدالی، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو به تاریخ 13 دسامبر سال روان میلادی در "کنفرانس بین المللی جوانان برای صلح – 2017" که در موزیم و کتابخانه نهرو در دهلی نو برگزار گردیده بود، سخنرانی نمود.

این کنفرانس به هدف تجلیل از سال جوانان افغانستان از سوی پارلمان جوانان افغانستان، بنیاد هند (India Foundation)، معینیت جوانان افغانستان، نمایندگی جوانان ملل متحد با همکاری نزدیک سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو برگزار گردیده بود.

ام. جی. اکبر، وزیر دولت در امور خارجه، راجیاوردن سینگ راتور، وزیر جوانان و ورزش هند، دکتور کمال سادات، معین جوانان افغانستان از جمله مهمانان این کنفرانس بودند که شاهد اشتراک جوانان از 50 کشور جهان بود.

سفیر افغانستان در جریان صحبت هایش از جمهوری افغانستان برای این ابتکار ابراز امتنان نموده و از پارلمان جوانان افغانستان برای دست آورد هایشان و India Foundation برای همکاری شان در برگزاری این کنفرانس ستایش به عمل آورد.

دکتور ابدالی در جریان صحبت های خویش به نقش جوانان در آوردن صلح و ثبات در افغانستان اشاره نمود و اضافه نمود که این گونه کنفرانس ها باعث میگردد تا روحیه احترام متقابل و آموزش از تجارب یکدیگر ایجاد گردیده و همچنان ارتباطات میان جوانان مستحکمتر گردد.

ام. جی. اکبر، در جریان سخنرانی خویش، ضمن تقدیر و تمجید از این ابتکار پارلمان جوانان افغانستان به عنوان این کنفرانس اشاره نموده و اضافه کرد: "عنوان این کنفرانس نشاندهنده این است که جوانان افغانستان تشنه صلح اند و اینکه آنها در راستای به میان آوردن صلح و ثبات در کشور خویش کار میکنند." ام. جی. اکبر همچنان حمایت جمهوری هند را از چنین و برنامه های مشابه جوانان افغانستان اعلان کرد.

طی این کنفرانس به جلالتماب محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان برای حمایه همیشگی اش از جوانان افغانستان مدال اعطا شد که از سوی مختار الله مختار، رییس تشریفات رییس جمهور به نمایندگی از رییس جمهور دریافت گردید.

در پایان، به تعدادی از جوانان اشتراک کننده در کنفرانس برای دست آورد هایشان در جریان سال تقدیر نامه اعطا گردید.

این کنفرانس از سوی حامد تهذیب، سکرتر اول سفارت افغانستان در دهلی نو با ارایه سخنرانی اختتامیه پایان یافت.

سال 2017 از سوی دولت افغانستان، بعد از افتتاح پارلمان جوانان افغانستان به نام سال جوانان نامیده شد تا بتوان جوانان نیز نقش خویش را در آوردن صلح، ثبات و برادری در کشور بازی کنند.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn