دکتور شیدا محمد ابدالی، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو به تاریخ ۴ دسامبر سال روان میلادی با شماری از مقامات Self Employed Women's Association و زنان تجارت پیشه در تالار بلخ سفارت افغانستان در دهلی نو ملاقات به عمل آورد.

در این ملاقات سی و دو تن از زنان تجارت پیشه که مشغول کار و تجارت در بخش های مختلف به شمول پروسس مواد خوراکه، تولیدات نان خشک، شیرینی باب و غیره میباشند و بخشی از برنامه های آموزشی انکشاف مهارت ها را تشکیل میدهند، اشتراک ورزیده بودند. ده تن این زنان همچنان در بخش تولیدات دوخت و تهیه لباس مصروف به کار اند.

این ملاقات با تلاوت چندی از قرآن عظیم الشان از سوی یکی از اشتراک کننده گان آغاز گردید.

سفیر افغانستان با خوش آمدید به اشتراک کننده گان ملاقات از دست آورد ها و کارکرد های SEWA در بخش به راه اندازی برنامه های مفید برای انکشاف مهارت های زنان ستایش به عمل آورده و پیشنهاد نمود تا این برنامه ها دوچند گردیده تا باشد تعداد زنان تجارت پیشه در افغانستان ازدیاد یابد.

دکتور ابدالی همچنان اظهار داشت که به راه اندازی چنین کورس ها و برنامه ها باعث ایجاد سهولت به اشخاص مسلکی گردیده تا بتوان مصدر خدمت بیشتر به جامعه گردند و در عین حال با این گونه اشخاص کمک میکند تا معیشت دوامداری برای خویش و فامیل خویش مهیا سازند.

طی این دیدار اشتراک کننده گان نیز در مورد برنامه های کنونی و پلان های آینده خویش خبر دادند.

تا به حال SEWA در طول چهار دوره که شامل 1500 شاگرد میباشد، فارغ داده است.

قابل یاد آوریست که احمد شعیب حبیبی، مستشار اقتصادی سفارت و ضیاالحق آخوندزاده، سکرتر دوم سفارت نیز در این ملاقات اشتراک ورزیده بودند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn