جمهوری هند:

هند از جمله کشور های جهان است که دارای یکی از تمدن های کهن و فرهنگ غنی است. این کشور بعد از بدست آوردن استقلال در بخش های اقتصادی-اجتماعی شاهد دست آورد ها و پیشرفت های زیادی بوده است. هند که از نگاه مساحت هفتمین کشور بزرگ جهان است با بحر و کوه ها احاطه گردیده است. کوه های همالیا شمال هند، بحر هند از جنوب، خلیج بنگال از شرق و دریای عرب از سوی غرب این کشور را احاطه نموده است.

معلومات جغرافیوی

جزئیات

تشریحات

نفوس

نفوس هند، بنابر گزارش های ماه مارچ سال 2011 به 1،210،193،422 میلیون میرسید که از جمله 623،7 میلیون آن مرد و 586،4 آنرا زنان تشکیل میدهند.

 

اندازه رشد نفوس

میان سال های 2001-2011 اندازه رشد نفوس به 1.64 در صد میرسید.

میزان تولد

میزان تولد در سال 2009 به 18.3 میرسید.

میزان اوسط عمر

بنابر گزارش های سرشماری سال های 2006-2011، میزان اوسط عمر میان مردان 65.8 و زنان 68.1 بوده است.

نسبت جنسیت

بنابر گزارش های سال 2011، 940

ملیت

هندی

مذهب

بنابر گزارش های سرشماری سال 2011، از جمله 1.028 میلیون نفوس هند، 80.5 در صد آنرا هندو ها تشکیل میدهد و باقیمانده 13.4 آن مسلمانان در درجه دوم، عیسوی ها سوم و سیک ها، بودایی ها و غیر به تعقیب آن میباشند.

لسان ها

در کشور هند 22 لسان مختلف وجود دارد که از سوی قانون اساسی هند به رسمیت شناخته شده است. از این جمله، هندی لسان رسمی آن میباشد، اگر چه بنابر قانونی که از سوی پارلمان هند به تصویب رسیده شده است، انگلیسی باید در امور دولتی و رسمی استفاده گردد.

سطح سواد

بنابر سرشماری سال 2011، سطح سواد در کشور هند 74.04 درصد میباشد.

 

دولت:

جزئیات

تشریحات

نام

جمهوری هند: بهارت ګنراجیا

پایتخت

دهلی نو

تقسیمات اداری

۲۸ ایالت و 7 اتحادیه  

استقلال

15 اگست سال 1947

قانون

قانون هند در ماه جنوری سال 1950 تصویب گردید.

سیستم قانونی

قانون هند منبع سیستم قانونی هند است.  

قوه اجراییه

رییس جمهور رهبرکشور است در حالیکه نخست وزیر رییس دولت است و به کمک شورای وزیران امور کشور را به پیش میبرد.

قوه مقننه

قوه مقننه کشور شامل لوک صبا (خانه مردم) و راجیا صبا (شورای ایالت ها) تشکیل گردیده است که منجمله به نام پارلمان یاد میشود.

قوه قضاییه

ستره محکمه، محکمه حاکم سیستم قانونی هند است.

روز های ملی

16 جنوری (روز جمهوریت)

15 اگست (روز استقلال)

2 اکتوبر (روز تولد مهاتما گاندهی)

 

بیرق ملی

بیرق ملی هند از سه رنگ تشکیل گردیده است. رنگ زعفرانی نخست و بعد از آن در بین رنگ سفید و در اخیر رنگ سبز است. این همه رنگ ها به شکل مساویانه و عمودی قرار دارند. در بین این بیرق نشان آبی رنگی هم وجود دارد.

رنگ زعفرانی بیرق نشاندهنده روحیه قوی این کشور میباشد، بخش سفید که در بین است نشاندهنده صلح است و بخش سبز آن دلالت بر خوشبختی و رشد خاک این کشور میکند.

د ملي بیرغ طرح د ۱۹۴۷ کال د جولای په ۲۲ مه نېټه د قضايی شورا له خوا جوړه شوه.

آهنگ ملی

آهنگ "وندی ماترم" به لسان سنسکریت کمپوز گردیده است و منبع دادن قوت به مردمی است که برای به دست آوردن استقلال مبارزه میکردند و برای نخستین بار در نشست 1896 کانگرس به صدا دراورده شد.

سرود ملی:

سرود ملی جمهوری هند در نشست ها و تجلیل های هند به صدا دراورده میشود. گر چه رهنمایی ها در مورد اینکه سرود ملی هند باید کجا و در چگونه نشست ها و تجلیل‌ها به صدا دراورده شود، وجود دارد.

پرنده ملی:

پرنده ملی جمهوری هند طاووس است. طاووس یک پرنده رنگارنگ است که دارای دمی از پرهای رنگارنگ میباشد. جنس مذکر این پرنده نسبت به جنس مونث آن دارای پرهای بیشتر میباشد. جنس مونث آن نسبت به جنس مذکر کوچکتر بوده و دم ندارد.

سبک زندگی، ارزش ها و عقاید

هند کشوریست که در آن گروه های مختلف با باور ها و عقاید مختلف زندگی میکنند. دارای فرهنگ های مختلف بوده و آب و هوای هر منطقه با منطقه دیگر فرق دارد. خوراک، پوشاک و عادات مردم هند بنابر مناطق بود و باش آنها تغیر میکند.

فرهنگ کشور هند، به گونه ساختار جغرافیوی آن وسیع و گوناگون است. مردم به زبان های مختلف صحبت میکنند، لباس های مختلف میپوشند، خوراک های شان فرق دارد و دین ها و مذهب های مختلف را تعقیب میکنند، اما به صورت عموم داری یک مزاج اند. اگر لحظات غم باشند و یا خوشی، مردم در آن از عمق دل اشتراک میورزند و آن خوشی و درد را احساس میکنند. اگر تجلیلی باشد، و یا کدام فستیوالی باشد، مردم هندی آنرا تنها در بین خانه و خانواده تجلیل نمیکنند، بلکه تمام مردم محل و یا منطقه را در آن شامل میسازند.

زیبایی کشور هند در مردم آن است، در حوصله آنها و شیوه احترام ایشان به مردم مختلف، با زبان‌های گوناگون است.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn